| daniela_7403 a întrebat:

Cum consumati lamaia?

12 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Cateva felii in ceai sau peste pestele la cuptor, peste pestele prajit sau peste cel din conserva, suc in combinatie cu alte fructe stoarse la storcator, in unele ciorbe pe care le acresc cu lamaie; coaja razuita o pun la prajituri.

| Farcas a răspuns:

Foarte des.Lamaia e un fruct exceptional si foarte sanatos
O beau cu apa sau ceai, ma dau cu ea si pe fata de 2 ori pe saptamana, cand fac baie storc sucul de la o lamaie pe cap(dupa spalare), si in mancare o folosesc, mai ales cu peste, chiar si pe torturi.(storc zeama din lamaie pe blat) etc
Delicios =p~

lolita
| lolita a răspuns:

In mancare, in bautura, in dulciuri si in sucuri de portocale.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

O fac limonada sau o mananc cu zaharlaughing.

| Ana a răspuns:

Nu-mi place lamaia.

Răspuns utilizator avertizat
| bblock69 a răspuns:

Stoarsawinking

| publicname a răspuns:

Ca atare

| noname_1116 a răspuns:

O manancwinking

Cand eram mica ( 2-3 ani ) luam cate o felie de lamaie si o mancam dar mama spune ca nu ma strambam de loc cand o mancam nici acum nu ma stramb big grin

| tpuguru a răspuns:

Cel mai gustos este sa faci un pastrav la cuptor cu felii de lamaie/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Combinata cu sare si palinca! Este mai tare decat "sifonul" ala de tequila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ador, fara zahar big grin.