| gingergirl1 a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine! Coşurile apar pe baza alimentatiei sau din sange? Imi povestea tatal meu ca avea foarte multe cosuri cand era mai tanar pe la 16-17 ani si imi zicea ca e o "boala"ca sa zic asa,din sange! Si eu am aceeasi grupa de sange ca si el crying E posibil sa imi apara si mie? Aveam anul trecut acnee in special pe fata, dar mi-a trecut! Dar stiti...eu nu am mai mancat prajeli si mancare nesanatoasa!
Deci pana la urma din ce cauza apare?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cosurile nu sunt o boala.
Sunt datorate din cauza pubertatii, schimbarilor hormonale din organism.
Te pup!

| BogdanLuca a răspuns:

Este dovedit ca alimentatia nu contribuie la aparitia cosurilor!
Pubertate sau probleme ale sist.

| BDandelion a răspuns:

Depinde şi de tenul pe care-l ai.De exemplu, la unii apar coşurile pubertăţii, dar la alţii nu.

| YoNuTzB98 a răspuns:

E din sange mai mult, rar din mancare nesanatoasa!

| olesi4ka a răspuns:

Una din cauze ar putea fi pubertatea, unele dereglari hormonale, dar nu te speria daca inca esti tinara acneea este ceva obisnuit.Dar ai grija si la alimentatie, nu uita suntem ceea ce mincam