| Andreea1095 a întrebat:

Laptele si fructele se impaca sau nu e prea in regula combinatia asta pentru organism? Ma refer daca mananc un mar iar peste 2-3 ore beau un pahar cu lapte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Softe a răspuns:

Daca mananci un mar iar peste 3 ore bei lapte nu e problema, dar daca sunt consumate intermitent te pot strica la stomac (diaree) sau pot aparea balonari al acestuia.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Laptele dulce nu este prea sanatos. Mai bine cade fructele cu iaurtul decat cu laptele dulce.
Dupa 2-3 ore este bine sa bei doar apa. Laptele este perceput de organism ca fiind hrana; astfel stomacul de-abia a terminat digestia si pentru un pahar de lapte va trebui sa inceapa din nou procesul de digestie. Stomacul are nevoie de mai mult de 3 ore de repaus intre 2 mese. Lasa-l macar 5 ore sa se odihneasca.
Iar daca ai nevoie de calciu ia-l din semintele rasnite de susan.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Laptele si derivatele nu e in nici un caz sanatos.

| justanotheruser99 a răspuns:

La aceast interval de timp, este in regula. Nu pățești nimic.

| Bayaslan_Hayriye_2001 a răspuns:

S-ar putea sa vomiti.