| Andreiandrei2000 a întrebat:

Locuiesc in Germania si am o problema cu o masea de minte, e complet distrusa si trebuie facuta o extractie.
Am card european de sanatate imi este folositor macar pentru a avea o reducere aici pentru interventie?
Cunoasteti un medic stomatolog roman in Munchen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai. Daca lucrezi in Germania ai din start asigurare medicala si nu platesti nimic, doar in cazul ca iti pui dantura noua, aceasta costa. Daca esti elev si parintii lucreaza in Germania, la fel, esti asigurat si iti poti face dantura fara probleme. Daca esti turist ai mai multe detalii aici http://europa.eu/......dex_ro.htm