| lc13cm3 a întrebat:

Luna trecuta am observat ca am secretia vaginala maro. Am crezut ca luna asta o sa fie iar albă ca de obicei dar este tot maro (si uneori simt un fel de durere ). Luna trecuta era si un pic alba dar acum e doar maro. Este normal? As vrea sa-i spun mamei dar mi-e rusine si probabil ca va zice ca nu stie de ce-i asa si atât.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica nu ti-a fost rusine sa spui unei tari intregi, prin acest site, si ti-e rusine sa o faci chiar in fata singurei persoane din viata ta, indreptatita sa stie asta!
Ii vei spune mamei si vei merge la „tanti doctora" sa te consulte.

| lc13cm3 explică (pentru darrio2007):

Mi-e rusine sa o spun fata in fata aici nu mi-e pentru ca inr-un fel e anonim. Si oricum o sa zica ca n-am nimic.

| minrest a răspuns:

Nu stiu de ce nu mergi la doctor. Sa stii ca doctorul iti menajeaza pudoarea si integritatea himenului.

| Fatacuminte23 a răspuns:

Trebuie sa-i spui mamei pentru ca trebuie sa te duca la un consult ginecologic sa vada daca nu ai o infectie datorata unei raceli sau unei bacterii, ciuperci - candida. Nu trebuie sa ignori aceste simptome pentru ca sanatatea organului genital este importanta, avand in vedere ca sunt multe persoane care la o varsta inaintata fac complicatii tocmai pentru ca au ignorat anumite afectiuni cand au fost tinere. Si nu are de ce sa iti fie rusine, pentru ca majoritatea femeilor au avut si o sa aiba afectiuni ginecologice.