| Dia0004 a întrebat:

Luni aceasta adica alaltaieri mi-am scos amigdalele si polipii. Acum ma doare foarte tare gatul, abia pot vorbi iau un antibiotic Cexyl, algocalmin si nurofen. Beau si apa ca sa ma hidratez dar degeaba. Cand o sa imi treaca durerile? Nu mai suport. Acord funda pentru cel mai serios raspuns.
P.S. Am 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Lasa draguta ca nu este o stare permanenta, va mai dura inca vreo 3 zile si apoi incet-incet durerea va disparea. La mine a sasea zi a inceput sa dispara durerea. Bea apa multa, mananca putin si des, chiar daca te doare. Sa nu cumva sa faci prostia sa nu mananci ca risti ca medicamentele sa faca mai mult rau decat bine daca nu papi. Asa ca mananca si hidrateaza-te cum poti si cat mai des posibil si in cateva zile ai sa vezi ca viata ta va reintra in normalitate happy

1 răspuns:
| Divy a răspuns:

Ţi-ai scos polipii degeaba, am citit studii care spun că se formează la loc, şi alţii tind să menţioneze că te vei îmbolnăvii mai iute