| Borhidan_Karina_1999 a întrebat:

De 4 zile ma doare rau gâtul alaltăieri am avut febra amețită dureri de cap si m-am dus la medic unde mi s-a spus ca am amigdalita. Ieri puteam bea sau mânca, dar azi nu pot înghiți nici propria saliva ma chinui sa beau o înghițituri de apa medicul mi-a dat paracetamol zinat (antibiotic) si decasept. Dar tot nu ma ajuta cu nimic ma doare extrem de tare. Ce as putea sa fac sa-mi treaca mai repede?
Cel mai bun răspuns primește funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Ai infectie sau dureri? Dupa cum se vede ai infectie. Iata doua remedii: Fa gargara cu suc pur de struguri, de trei ori pe zi.
Toarna 15 ml de miere si sucul a doua lamai in 125 ml de apa calda. Fa gargara de trei ori pe zi cu aceasta solutie. Bafta!

| Borhidan_Karina_1999 explică (pentru Gameplay_Cirus_1998):

Mulțumesc mult, da am dureri cand inghit orice. Mersi mult de sfat

1 răspuns: