| cosmin23a a întrebat:

M-a durut anul trecut splina, adica in zona splinei, nu stiu sigur daca splina, dar mi-a trecut cam dupa 2 saptamani.Acum iar a inceput sa ma doara, poate fi din cauza oboselii? Am si piatra la rinichi si m-am gandit ca poate ma doare acolo de la rinichi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da poate fi de la rinichi, dar vezi un medic, fă un eco nu sta așa!

| karsivan a răspuns:

Splina nu doare, dar colonul transvers da cind esti constipat sau ai alte afectiuni

| alexutzu1981 a răspuns:

Mergi la un ecograf. Costa putin, e rapid, nu doare, si poti afla destule informatii. Plus de asta daca nu ai facut de mult timp, e chiar recomandat sa-ti faci un ecograf.