| anonim_4396 a întrebat:

Buna, de azi dimineața am început sa ma doară in zona splinei, nu doare încontinuu, doar in anumite momente..idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dormit prost, o sa iti treaca

| Peridava a răspuns:

Ai facut ieri mult efort?
Indiferent ca da sau nu (mai ales la nu) trebuie sa te vada un medic rapid. Chiar la urgente.

| anonim_4396 explică (pentru Peridava):

Ieri am fost destul de ocupat..acum ma doare și de la coaste in sus pana la umăr..am dat cu ciocan din ăla mare pe niște lemne si fiind stângaci am pus mai multă putere in stânga..plus ca-l mai Țineam și pe umăr ciocanul

| Peridava a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e cauza. Ai nevoie de odihna daca iti permiti. Dar, luni-marti, sa te vada medicul. Nu toti au dureri de splina la efort. Asa ca, nu e bine.