| BarbyBianca1967 a întrebat:

M-a intepat un cactus in degetul de la mana si mi s-a umflat. Ce pot lua pt umflatura? Sau cu ce poate sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carlyhalatz a răspuns:

Aplica fenistil gel. e de asemenea bun si pentru arsuri, itepaturi de tantari sau alte minuni mancatoare de sange

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune un plasture cu rivanol.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Asigura-te ca nu ti-a ramas varful spinului in deget, apoi poti pune comprese cu gheata/si apoi un plasure.
Daca nu poti suporta durerea si mana este foarte umflata, te poti adresa direct in farmacie.
O zi bunahappy

| BarbyBianca1967 explică:

Multumesc frumos tuturor!