| kati3mary a întrebat:

Hey,kids!
M-a muscat un paianjen micut de degetul mare de la mana. :/
Mi s-a umflat foarte putin; nu asta e problema,am mai avut piscaturi de-astea si la calcai, dar ma doare,si nu stiu ce sa fac sa nu ma mai doara. Ma deranjeaza foarte mult,mai ales cand ma joc pe telefon. Si nu o sa-mi treaca decat dupa o saptamana-doua umflatura, deci.....cateva sfaturi? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Mergi la medicul de familie spune-i problema ta si ea iti va recomanda un unguent
probabil ai facut o alergie

| AlexRv a răspuns:

Buna!

In primul rând trebuie sa știi ca durerea nu indicat nimic bun. Daca totuși te negi sa mergi la un medic, poți aplica compresa cu apa rece și sa iei un analgezic (ibuprofen, apracetamol...). happy

| kati3mary explică:

Deja nu ma mai doare. A ramas o pata mica mov umflata in buricul degetului, dar asta trece de la sine. Multumesc smug

| dannycrtsz a răspuns:

Girl, e grav...probabil vei muri straight face

| kati3mary explică (pentru dannycrtsz):

Da,ma...oare ce sa ma fac? straight face