| anonim_4396 a întrebat:

M-a muscat o albina de palma.de două ori ..si mi s-a umflat...(e foarte umflată!)
A-nceput sa mi se umfle si mana,putin
.

Imi tin mana in apa rece...dar tot mi se umfla, csf?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suna la salvare si mergi la spital, starea ta se poate inrautati cu trecerea timpului. Pune comprese cu gheata pana vine ambulanta.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Sa te duci rapid la URGENTA!
Se poate sa fii alergic si sa nu stii

| anonim_4396 explică (pentru Simonasimona1992):

E clar ca sunt alergic.
Doar dimineata ma pot duce.
Asta-i problema.

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te juca, nu cu alergiile. Ia un Xyzal, Aerius (astea le am eu prin casa in caz de alergii) daca ai.

| anonim_4396 explică (pentru m1dn1gh7):

Deja incep sa ma inspaimant - mana mea stanga arata ca o "L**ă" de urs...

N-am cu ce sa ma duc la spital.
Doar dimineata.

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu gândi negativ, corpul simte! Cel mai bine procedează cum au spus ceilalți useri, nu mai sta, sună la salvare!