| Haha_Hilli_1990 a întrebat:

De ce mi s-a umflat mana dupa ce m-a muscat un caine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DiavoloMarian a răspuns:

Trebuie sa-ti faci vaccinul antitetanus

| DiavoloMarian a răspuns:

Cred ca ti s-a infectat, sau daca nu o sa ti se infecteze.bafta

| Haha_Hilli_1990 explică (pentru DiavoloMarian):

Daca mi s-a infectat ce e de facut?

| DiavoloMarian a răspuns:

Daca ti s`a infectat, umflat, invinetit...trebuie sa faci acel vaccin, nu doare deloc. e o simpla injectie si ai scapat. daca e grav incat sa nu poti sa mai mergi atunci e asa cum spune redu 96

| redu96 a răspuns:

Daca te-a muscat un caine trebuie sa te prezinti imediat la camera de garda si sa iti faca anti tetanos si apoi vreo luna cateva anti rabice.Nu e de joaca cu asa ceva.

| Haha_Hilli_1990 explică:

Mi l-am facut acus 1 sau 1 jumate luni pe amandoua acum sunt imun nu si nu mai trebuie sam le fac?