| DamianBlack a întrebat:

M-a muscat un paianjen negru cu punctulete albe pot pati ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| suMRed34 a răspuns:

In Romania nu prea sunt paianjeni veninosi, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi, daca totusi observi ca incepi sa te simti rau, du-te la medicul de familie.

| DamianBlack explică (pentru suMRed34):

Dupa ce m-a muscat m-a durut un pic stomacul du pa aceia mi-a trecut

| Immjustalittlecupcake a răspuns (pentru DamianBlack):

Nu cred că te-a durut burta din cauza muşcăturii. Cum au spus şi cei de mai sus, dacă se umfla sau începe să te doară, du-te la medic.

6 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Dacă mori să ne anunți și pe noi! laughing

| oHarryo a răspuns:

Nu te-a durut stomacul din cauza muscaturii. Cel mai bine, daca nu vrei sa mergi la medic, este ca in cazul in care se inflameaza si se extinde sa mergi la neaparat la un medic. Daca nu se inflameaza sau nu te deranjeaza nu iti face griji.

| ufromupps a răspuns:

Daca vezi ca vanataia se umfla du-te urgent la medic.

| andyselena a răspuns:

Nu poti pati ceva rau dar daca te doare sau se imflameaza du-te la medic