| Andreea1095 a întrebat:

M-a prins raceala si as dori sa consum ceai de menta facut din plante uscate, nu plic. Daca nu adaug zahar in el se presupune ca o cana de ceai nu are deloc calorii? Pot bea de exemplu si un litru? sau face rau in cantitati prea mari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai bine bea ceai de ceapa, indulcit un pic cu miere!
E mult mai buna pentru raceala!

| DumnezeuFieCuTine a răspuns:

Poti face alergie la menta de la cantitati exagerate