| supremxxxoxo a întrebat:

Daca fac ceai din un plic de menta si un plic galbenele,mai exista beneficile acestor doua plante,nu ma refer la gust, ci daca se combina proprietatile celor doua plante! FUNDA VOT?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GheorghiuIoana a răspuns:

Daca vei face aceleasi ceaiuri odata, ele nu isi vor schimba proprietenatie. Amandoua sunt remedii naturiste si nimic nu e daunator, doar alti factori externi avand posibilitatea sa le schimbe proprietatile(ex:mierea la temperaturi mari, devine substanta chimica si schimba proprietatile respectivei solutii), deci e logic ca nu isi pot schimba proprietatile. Gustul este normal ca o sa fie cu totul diferit fata de cum ar fi separate.
Ai incredere ca vor ramane aceleasi proprietati.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

1 răspuns: