| Bquna a întrebat:

Ma ustură groaznic de tare, mă doare și îmi lăcrimează excesiv ochii după ce îmi fac duș, am simptomele astea doar dacă am ochii închiși, când sunt deschisi sunt bine și la câteva ore după îmi revin total și sunt de parcă nu aș avea nimic. Nu mai rezist... nu pot să mai dorm noaptea dacă îmi fac seara dus... Va rog frumos să-mi spuneți carora vi s-a întâmplat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai tine ochi inchisi cand te speli pe cap, sa nu-ti mai intre sampon in ochi si nu uita sa clatesti fata foarte-foarte bine.

| relian a răspuns:

Ai alergie la ceva ce folosesti cand faci dus.
Schimba samponul, apoi gelu de dus, fa dus fara sampon sau gerl de sus, observa cand se intampla, asa o sa afli la ce anume ai alergia aia.

La apa nu stiu, poate o avea si apa aia ceva in ea, incearca sa faci dus luind cju tine sampon si ce mai folosesti in alta parte, la o alta casa, aptm ceva prieteni amici.

Faci tu observatiile astea, sa nu mai ajungi pe la doctori.Este simplu ai apa, sampoane, gel de sus si ce mai folosesti tu acolo. Eliomini cate unu pe rind, pana cand vezi ca simptomele nu mai apar, api vei stii la ce anume esti alergic.

Cam asta e tot ce poti face. Daca mergi la doctori, aceioasi chestie o sa iti spuna, ori sa duci la ei sampon, gel apa sic e mai folosesti si ei testeaza pe tine, afla mai rapid care din acele produse ar fi de vina pentru alergia ce o ai.

| J0B0MAT a răspuns:

Schimbă gelul de duș, șamponul.

| pufulescu0o a răspuns:

Nu am auzit asa ceva pana acum! Poate iti bagi sapun sau sampon in ochi. Ar fi ceva rar ca apa sa fie atat de murdara incat sa iti irite ochii. Nu stiu unde locuiesti dar asta chiar ar fi o exceptie!