| Alexia20 a întrebat:

Iepurii dorm cu ochii deschisi sau inchisi?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, toți iepurii dorm cu ochii deschiși.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorm cu ochii închiși.

| BadAngel3 a răspuns:

Iepurii dorm cu ochii deschisi, insa iti poti da seama cand doarme daca nu isi mai misca nasul: rareori, intr-o stare de relaxare, isi vor inchide pe jumatate ochii.

| dodo1530 a răspuns:

Ei dorm cu ochii inchisi, dar exista acea zicala ca "dormi iepureste" deoarece sunt speriossi si uneori se mai trezesc (deschid ochii) iarapoi se culca la loc

| aleirbaguicnat a răspuns:

Iepurii dorm cu ochii deschisi, insa iti poti da seama cand doarme daca nu isi mai misca nasul: rareori, intr-o stare de relaxare, isi vor inchide pe jumatate ochii. Pentru a calma un iepure, il poti aseza pe spate