| Ionut_Dan_Duda_1996 a întrebat:

M-am apucat de curand sa fac sport. Am 14 ani undeva la 170 inaltime baiat... Dupa cum am spus m-am apucat de sport am inceput sa fac flotari genoflexiuni. Am ajuns la 17 flotari si 70 genoflexiuni. Ce ar trebuie sa mananc ca sami dezvolt masa musculara la maini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu un nutritionist, mananci sanatos, mese zilnice echilibrate (mic dejun, pranz, cina), nu mananci dulciuri, te duci la sala / faci un sport oricare si mananci carne.

| SiLaS a răspuns:

In primul rand categoria potrivita era Sport nu Sanatate.In calitate de culturist iti pot spune ca nu o sa pui masa musculara acasa. Daca vrei masa musculara trebuie sa te duci la sala.Indiferent de ce alimentatie ai nu vei avea rezultate acasa.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Multe fructe, legume, proteine, mai lasa painea, grasimile si zaharurile, asa vei slabi si "vei pune niste muschi"! Bafta! happy

| PhhEuValy a răspuns:

Silas trebuie sa te contrazic. Eu am 15 ani, 1.70, 60 kg. Si am si masa musculara. Daca vr sa vezi iti dau fb in privat. Eu nu am fost niciodata la sala. Ridic pana la 60 kg, fac cate 80 de flotari pe zi, si ca sa faci masa musculara la maini ai nevoie de gantere. Eu am doua a cate 14 kg bucata sicu ele tot fac.