| anonim_4396 a întrebat:

M-am apucat de sala.Am 16 ani 1, 71 si 63 kg. Vreau sa ma inalt cu orice pret.La sala nu ridic greutati deasupra capului care sa-mi incetineze cresterea. Daca fac exercitii de picioare la sala am sanse sa ma mai inalt?... sau ce exercitii ar mai fii pentru inaltat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall..La culturism ...greu. Dar, tractiuni cu greutati la picioare si mijloc. Pentru picioare, exercitii in tip sezut. Bazinul este baza!

| alexxis0712 a răspuns (pentru baru):

Adica? cum bazinu e baza?

| djdani2010 a răspuns:

Inotul!
mai ales ca vine vara happy
daca nu inot, poti sa te duci si la basket.

| Andryez a răspuns:

Baschetul, Innotul si Handbalul sunt cele mai bune pentru o inaltare cat de cat acceptabila cum iti doresti tuwinking

| konon a răspuns:

Nu ai sanse sa te inalti daca te-ai apucat de culturism.