| Gherman_Beniamin_1997 a întrebat:

azi m-am batut cu un tigan si mi-a dat un pumn sub ochiul drept iar acum s-a umflat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Pentru a reduce umflatura iti recomand sa aplici comprese reci de mai multe ori pe zi. In rest, daca apar dureri si vrei sa le combati iti recomand sa iei Ibuprofen de 200 mg la nevoie ( parerea mea este ca se poate rezolva si fara medicamente doar cu comprese reci cat mai dese si cu rabdare desigur). Sub nici-o forma sa nu efectuezi spalaturi oculare cu te miri ce ceaiuri "miraculoase" ( aviz ceaiul de musetel).