| Sahara1900 a întrebat:

M -am dat cu un ulei de la balea si mi-a ars umerii, gatul si pieptul rau, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la farmacie sau dermatolog

| alina2k18 a răspuns:

Probabil ai alergie.
Nu te mai da, ai grija cu ce te speli si nu purta haine sintetice si stramte.
Tine zonele acoperite pana se vindeca mai ales cand iesi afara, daca te atinge soarele poti ramane patata.

| Swae a răspuns:

Da te cu creme hidratante si evita sa faci dus csteva zile pana iti mai dispar arsurile. Du te la dermatolog

| Sarasanu a răspuns:

Sa mergi la un dermatolog e cea mai buna solutie

| DanTomodan69 a răspuns:

Trece in 3 zile daca te dai cu suc de genitale masculime