| loredanna_6477 a întrebat:

M-am iritat foarte rau pe fata. am numai bubite rosii si ma mananca foarte tare pielea.ma gandesc ca poate din cauza cremelor de cosuri, dar ma dau de ceva timp cu ele si daca nu erau bune ma iritam de cand am inceput sa le folosesc. voi ce credeti?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Părerea pe care ți-o dau nu este specializată,și mai bine mă abțin. happy Îți pot spune doar că fiecare organism reacționează în felul tău. E POSIBIl să-ți fi apărut bubițele de la cremă,dar e posibil să-ți fi apărut și de la altceva. Și mie mi s-a întâmplat la fel. happy Am mers la dermatolog,m-a pus să fac testul de alergie și am constatat că sunt alergică la ibuprofenul din medicamente. (Înainte cu o zi să apară bubițele pe față luasem două pastile norofen care conțin o cantitate măricică de ibuprofen).
Și eu foloseam în perioada aceea o cremă pentru hidratarea feței. happy Și eu crezusem că este de la ea,dar uite că a fost cu totul altceva. Poate ți-a apărut de la mâncare. Nu poți să știi clar până nu mergi la dermatolog.
Sfatul meu este să mergi la dermatolog și să îi ceri părerea. happy Dermatologul nu îți poate spune exact la ceea ce ești alergică, ci doar să își dea cu presupusul și să îți dea un tratament. Pentru a evita aceste iritații mai bine faci testul de alergie care este bine să îl faci, pentru orice eventualitate. happy

Baftă! Sănătate multă.