| Ralucutza_Ralu_1999 a întrebat:

M-am măritat și ne dorim foarte mult un copil a făcut ce trebuia să facă pe 17 luna asta am două săptămâni de atunci și nu am sânii tari îi am foarte moi am auzit de la cineva ca atunci când ești tare jos la burtă ești însărcinată oare așa e?...
De 2 zile mi-a fost rău adică mă durut foarte tare capul nu puteam să mănânc nimic mă durea burta aveam stări de vomă dar nu se întâmplă sa vomit etc se poate să fiu însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti spera la o sarcina doar daca ati facut sex de minim 2 ori pe zi cu ejaculare cat mai profunda in vagin in toate cele 4-5 zile cat tine perioada de fertilitate ridicata dinaintea zilei de ovulatie.Aceste lucruri trebuiesc stiute nu povestile babesti referitoare la sanii intariti sau sa fii "tare jos la burta". Deocamdata chiar daca s-a produs fecundatia si de presupus si nidatia in uterul tau inca nu exista decat o celula microscopica care se divide de cateva zile care nu poate provoca niciuna dintre starile invocate de tine si mai ales durerile de burta. Daca ai fi dat, datele necesare cum ar fi perioada cand ai avut ultima menstruatie, in ce zile/perioada ati practicat sexul, si data urmatoarei menstruatii, s-ar putea da un raspuns stiintific bazat pe date concrete. Asa cum ai prezentat este o ghicitoare la care se poate raspunde eventual doar cu o parere total nefondata. Asa poti doar spera in continuare.In cazul ca vei prezenta datele cerute se poate sa primesti raspunsuri concrete si corecte.Pa,pa.

7 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Da fatuca...1999...nu crezi ca esti cam tinerica?

| mihai69 a răspuns:

„... a făcut ce trebuia să facă..."
===
Adică i-a scris berzei, nu-i așa?
Apropo de barză - chiar așa se cheamă unul dintre multele teste de sarcină. Poți deja încerca unul. Dacă iese negativ, mai încearcă încă unul, peste alte 7 zile.
Dacă și ăla e tot negativ... mai studiați, mai încercați. Rareori iese din prima.

| minrest a răspuns:

Nu e complet exclus. Nu se face sex o data, se face la rand și intre 3 luni și un an apare rezultatul. Dacă nu apare într un an, e cazul sa mergi la medic. Sărut mâna.

| e1xtz a răspuns:

Imi cer scuze ca nu raspund direct pe subiect dar detaliile pentru mine fac diferenta, si intreb, copilul(fetita) din poza esti tu?!

| CastraveteCastravescu a răspuns:

1999? O.O

| RoBByi96 a răspuns:

Mai incearca. Spune-i sa puna mai mult patos si mai multa fertilitate.

| Ralucutza_Ralu_1999 explică:

E1xtz. Nu este o nepoată de amea