| anonim_4396 a întrebat:

M-am ofilit. Vreau sa scap de burtica si sa-mi intaresc musculatura ( in special a gambelor ). Ce exercitii ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

- Mergi seara la alergat
- Abdomene
- Genoflexiuni
- Flotări
- Mergi cu bicicleta
- Mergi la sală dacă îţi permite bugetul
- Bea minim 2 L de lichide
- Evită grăsimile, prăjelile, dulciurile şi băuturile acidulate
- Nu mânca la ore târzii

Mult succes!

| Piratul10 a răspuns:

Eu iti recomand sa alergi, sa mergi cu bicla, flotari, tractiuni la bara, genoflexiuni...

| MLorand78 a răspuns:

Abdomene, genoflexiuni, alergari, ridicari pe varfuri (cat mai multe) si bea multa apa.

| DeniseBryella a răspuns:

Http://www.eva.ro/......39101.html
Sper ca o sa te ajute...:*