| Mariana155 a întrebat:

Ce pot sa fac sa scap de burtica in afara de exercitii :? Am 73 cm si vreau sa am 60.

9 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Mergi pe jos/cu bicicleta, urca scari.
Daca ai un program flexibil, ar fi indicat sa faci asta in fiecare zi.

| Miky69 a răspuns:

Sa dai jos 13 cm nu`i asa usor..doar prin alimentatie mi se pare absurd si destul de aiurea! Eu totusi zic sa iti faci un abonament la sala pe o luna si teoretic ai da jos! O sa iti placa la sala happy nu fi lenes!

| 123branzapute123 a răspuns:

Nu mai manca

| laurence a răspuns:

Exclude din mesele tale carnea sau fast-foodul, dar totusi mergi la sala, pentru mine sala a devenit o a doua casa...xd

| Yoo01 a răspuns:

Depinde ce varsta ai? si ce program ai zilnic?

| Andrei_Marcu_1994 a răspuns:

Incearca sa iti mentii o dieta cat mai echilibrata (sunt "n" retete de slabit, tu o alegi pe cea care ti se potriveste), dar daca vrei sa obtii intr'un timp cat mai scurt incearca sa combini dieta cu exercitii acasa (abdomene spre exemplu ) si o sa vezi ca ve'i obtine rezultate intr'un timp relativ scurt big grin!
Toate cele bune!

| maryMihaela a răspuns:

Eu iti recomand sa faci abdomene dar depinde si cat mananci. Si eu am aceeasi problema ca si tine. Ai putea sa excluzi gustarile dintre mese, sa iti stabilesti un program fix. Incearca sa renunti la paine, cartofi, carnea prajita, porumb, fasole, linte si dulciuri... daca poti fara zahar de tot e perfect.Eu am combinat anumite sfaturi din diferite diete si am obtinut asta. Daca vrei iti trimit un regim foarte dur: slabesti repede si mult doar ca iti raman vergituri. te pup

| Cosmin86 a răspuns (pentru maryMihaela):

Cu abdomene nu scade burta, doar se tonifica musculatura. Cardio e cel mai recomandat pentru eliminarea grasimii, si anume : alergat, inot, bicicleta, etc.

| Mariana155 explică (pentru maryMihaela):

Da insa eu nu vreau sa slabesc doar la burta nu la tot corpul.