| IonutPetre12 a întrebat:

M am operat de chist pilonidal si doctorul mi-a spus ca am un tub si ca nu l poate scoate fiindca inca e productiv? ce tub?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Tubul de drenaj!

| IonutPetre12 explică (pentru gabicoo):

Si cum adica e productiv? Iese sange? Puroi?

| gabicoo a răspuns (pentru IonutPetre12):

Da!

| IonutPetre12 explică (pentru gabicoo):

Si cum ma pansez cu el? il las pe afara? pun pansamentul pe langa el? il acopar?

| gabicoo a răspuns (pentru IonutPetre12):

Nu știu!
De pansat nu e bine să te pansezi singur!
Trebuie să mergi la cabinet să te panseze medicul sau o asistentă! Cineva care se pricepe! Nu te juca!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

E vorba de sănătatea ta!

| IonutPetre12 explică (pentru gabicoo):

Pai miercuri m-am operat, am stat pana azj cu pansamentul acela si de azi mi-a zis doctorul sa ma pansez singur.Nu sunt nici din oras si nu ma pot interna la clinica

| gabicoo a răspuns (pentru IonutPetre12):

Nasol! Nu risc să-ți dau un sfat pentru că nu vreau să greșesc!
Mergi mâine la dispensarul medical din sat și vorbește cu doctorul de familie sau cu asistenta!
Însănătoșire grabnică!