| gelutzu78 a întrebat:

M-am sculat cu venele incalecate la gat stie cineva vreun remediu care sa treaca mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Fă-ţi masaj, dacă nu te duci la medic, altă soluţie nu-i.
Te pup!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca cunost planta "pedicuta", este cea mai buna pentru probleme de genul asta: nevralgii, dureri cauzate de artrite sau de alte cauze. Se pune planta maruntita pe zona dureroasa si se infasoara peste cu ceva, preferabil lana, caldura face sa "radieze" mai repede efectul plantei in tesutul dureros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza cu funia dar e periculoasa.nu mai poti sa respiri.fa-ti un masaj cu diclofenac.

| TomaKa1900 a răspuns:

Nu stiu daca ai auzit de "a te trage", este un fel de masaj mai taranesc, este cel mai bun remediu

| bozoglud a răspuns:

Misca-ti gatul.fa exercitii