| anonim_4396 a întrebat:

De două ori pe săptamană,mă spăl pe dinți cu bicarbonat de Sodiu...
Poate distruge smaltul, daca continui asa?
Sau ar trebui s-o fac doar odata pe saptamână?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si vara-mea foloseste... Eu zic sa nu-l folosesti zilnic totusi fiindca e prea dur pentru smalt. Foloseste-l de 2-3 ori pe saptamana.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Il folosesc de 2 x
Pe saptamana

| Felissa13Eden a răspuns:

Bicarbonatul e foarte bun pentru dinti. Poti sa-l folosesti chiar si mai des.

| fischer3 a răspuns:

Cu ce crezi ca se spalau oamenii inainte sa fie paste de dinti? Sau cei de la tara? Eu cred ca e ok dar poti intreba un stomatolog pentru detalii.

| Duniajunk a răspuns:

Da, distruge smalțul. Stiu asta deoarece sora mea a facut la fel. Spălate de doua ori sau chiar o data pe luna cu bicarbonat. Iar restul zilelor, cu o pasta de dinți pentru albirea dinților.