| RealKing01 a întrebat:

M-am spălat pe dinți dar nu-mi trece durerea, tot mă dor dinții, ce pastile să iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nurofen Express de 400, Keonal, algocalmin.

| ReddY25 a răspuns:

Ketorol

| StrongHeart a răspuns:

Tador, pentru dureri usoare spre moderate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai pastile apa calda cu sare, apa trebuie fiarta nu calda de la robinet, apoi te clătești cu ea in locul dureros și menții acolo apa cu sare unde te doare 1 minut sau 30 de secunde, din nou clătești puțin dar nu dur și din nou ții vreo 30 de secunde, apoi scuipi la chiuveta. Dar asta nu poți sa faci și mâine și poimâine și tot asa, trebuie sa găsești cauza, poate ai gingivita sau parodontoza, retractie gingivala, trebuie sa mergi la un consult la stomatolog dacă durerea persista, amânarea te va costa, cine știe ce ai la dinți, poate ai o infecție ceva.

| IceRope a răspuns:

Orice pastilă sau sirop care conține Ibuprofen. Substanța asta este analgezică și antiinflamatoare. Dar, mai tarziu trebuie să elimini și cauza, nu doar efectul.