| Hezhex a întrebat:

Cum tratez dintii? Ma dor toti dintii si nu se oprește durerea si are o senzație de rece pe dinti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dintii nu se trateaza acasa, mergi la stomatolog, durerea de dinti are cauză paradontoza care ne tratata duce la pierderea dintilor, trebuie sa incepi cu o radiografie panoramica pe care o duci dentistului cand te duci la el, si detartraj asta impiedica evolutia paradontozei, plus spalatul de 2 ori pe dinti dimineața si seara, ce varsta ai? Esti fată sau baiat?

| Hezhex explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 13 ani si sunt baiat imi spal dintii seara si dimineața

| Wr3nch a răspuns:

Mergi la dentist ca nu e de joaca. Eu nu am fost la timp si regret.

| Frank51 a răspuns:

Trebuie să consulți un medic dentist.

| johnnny123 a răspuns:

Tu poți doar să previi (prin respectarea regulilor de igienă dentară), nu să tratezi. Dacă nu ai prevenit, de tratat te tratează stomatologul.

| Feyenooord666666 a răspuns:

Foloseste pasta sensodyne multicare, pe mine ma ajuta.

| Forneticugem a răspuns:

Te speli pe dinti ai grija de tine și de Sănătate ta

| TitoJacksana a răspuns:

Un antinevralgic si daca nu se opreste nici dupa asta du-te la un doctor