| Radandam a întrebat:

M-am trezit de dimineață și am observat ca nodurile de la palmă stânga, gen nodurile exterioare de la degete din exterior, nu din palma interioara, plus încheietura a rămas roșie, palmă pe interior are culoare normala, la dreapta e culoarea normala. Doar nodurile și încheietura sunt mai roșii dintr o data asa. Păreri? Sunt cheaguri de sânge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am observat ca nodurile de la palmă stânga... are culoare normala"

lăsând la o parte dezacordul, ceva zici tu - se numește că roseata poate sa apara la persoanele care au o piele vasoreactiva, un tip de piele caracteristic familiei sale

| Radandam explică (pentru sierra1):

Cred ca era de la cearceaful nou, mi-am făcut baie și nu mai sunt rosu, am pielea normala, dar parca ma doare mana. Pot face cheag de sânge?

| sierra1 a răspuns (pentru Radandam):

Dacă o iei de la AstraZeneca, îhî