| tauruss a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu o durere de gat ingrozitoare dat nu durere de gat interior cand sau ceva ma dor muschii de la exterior pe partea stanga daca stau pe partea dreapta nu ma doare dat cand in intorc pe stanga am o durere de nesuportat va rog ajutati-ma sa imi zica cineva care a mai patit cum pot scapa de durere sa imi revin la normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a tras curentul mai pe romanaste. Pune pe cineva sa te maseze cu o creme, alifie ceva care incinge. Si incearca sa nu stai cu el pe loc ca o sa intepeneasca, o sa iti revii ziua urmatoare si nu te va mai durea asa rau. Daca nu ai creme sau ceva, pune pe cineva sa te maseze si cu mainile goale, o sa iti fie de ajutor crede-ma, si pe mine m-a durut la fel.

Sper ca te-am ajutat! Funda?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia o crema si te frictioneaza. Mergi la o farmacie si te vor ajuta fetele de acolo.

| FoarteTareFrate a răspuns:

Buna. Si mie mi se intampla des, ai dormit prost... Eu incerc sa fac exercitii cu gatul dar nu reusesc. Ideea e ca intr.o zi imi trece. Intreaba.ti parintii daca au o crema pentru asta sau roaga pe cineva sa te maseje, ori spune la farmacie ca ai dormit cam stramb si te doare rau si iti vor da ceva bun. Sau astepti sa treaca... Funda?happy

| VladHelp a răspuns:

Ai facut o miscare brusca, am patit-o. Sau, te-a tras curentul

| Valyy06 a răspuns:

Misca gatul, de cate ori iti amintesti, in toate partile.Sau incearca Diclac Gel.Noroc!

| xOanax a răspuns:

Compresa cu spirt+ masaj tare la gat cu crema/gel [ceva de durere, de ex. Diclac Gel sau Nurofen Gel] +incearca sa misti gatul cat mai mult, forteaza-l.
Patesc asa des... cand nu dorm bine. Funda? Sper sa te ajute!