| anonim_4396 a întrebat:

Bună....am avut un contact sexual acum ceva timp si as mai dori niste păreri, mentionez ca menstruatia am avut o pe 15 -20 noiembrie, contactul tin minte ca o fost cred ca pe 22(in perioada nefertila) luna următoare am avut o menstruatie doar anormală sper eu, în intervalul 2-7 sau 8 decembrie.a venit pe 2 seara, doua zile a curs normal, apoi a stat o zi, si apoi 2 sau 3 zile nu mai stiu exact cate zile, am observat mici picături de sânge maro(la început menstruatia a fost de culoare normala) durerile au fost mai usoare, luna asta mi-a venit asa cum imi venea si de obicei cu 2 zile sau chiar 3 minus, culoarea a fost normala, durerile de data asta au fost mai rele (asa e la mine de obicei) totul a fost complet normal, durata(5 zile ),durerile,culoarea,cheaguri mici de sânge am avut,doar că,cantitatea a fost una mai mică ca de obicei, adică am schimbat tamponul doar o dată pe zi sau doua, înainte îl schimbam de două sau de cele mai multe ori de 3, si era puțin mai plin, e adevarat ca nici foarte multă mișcare nu am facut.Se poate sa fie vorba de o menstruație peste sarcina? De când am avut contactul am fost foarte stresata + nu prea am deloc vitamine in corp, am si ceva alergii, pe lângă asta mai am si anemie, în ultimul timp cam de 2 luni asa, nu am pofta de mâncare, in rest, varsaturi nu am avut, nici greață nici alt simptom...si am uitat sa mentionez ca contactul a durat maxim 2 minute fara ejaculare, apropo in toata aceasta perioada am fost si foarte răcită.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu exista menstruatie peste sarcina.
Multe femei cred sau spun acest lucru, din cauza nestiintei!

Un ciclu venit la 3 saptamani este foarte scurt si poate avea diverse cauze sau poate fii normal daca absolut toate ciclurile tale au frecventa asta.
Ai spus ca a venit ciclul in 15 noimbrie si apoi in 8 decembrie, si acum ti-a venit din nou.
Este nromal sa apara si scurgeri maronii, fiindca acela este sange oxidat, care este eliminat afara din vagin de secretia vaginala, care curata vaginul. De la atata lucru nu trebuie sa te ingrijorezi.
Cheagurile de sange sunt problematice dar numai daca sunt mari si ciclul menstrual tine foarte mult.

Ti-as sugera ca anul asta sa mergi la un control gineoclogic de rutina, pentru a afla cat de sanatos este vaginul si organele reproducatoare.
Nu cred ca esti gravida!

Poti face totusi un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
Nu mai accepta sex patetic de 2 minute, ca-i jenant sa te sacrifici atat ca sa satisfaci un barbat care nici nu-si da interesul sa aiba o partida sexuala normala cu tine, doar isi satisface propriul cuc. Nu mai accepta sex fara prezervativ, ca iti faci numai de servicii tie, ca nu-i nici o placere sa stai cu frica si stres de sarcina, mai ales cand sexul este atat de prost.

| Alinuța00 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mersi mult de raspuns, o sa merg la un control se pare anul ăsta, sunt conștientă că nu a fost normală partida, dar nu eu am vrut să fie asa, de imi doream eu una ar fi durat ceva mai normal + protecție, cheagurile de sânge sunt destul de mari...presupun ca principala cauza ar putea fi anemia nu? Ori alimentația?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alinuța00):

Cheagurile de sange prezente in mestruatie pot insemna ca ai (posibil): ovare polichistice, fibroame uterine sau chiar tumori.
La anemie nu ai cheaguri de sange la menstruatie si nici alimentatia nu da asa ceva.
Mergi te rog la investigatii ginecologice, fiindca cheagurile de sange nu sunt sanataose.
Sanatate maxima!

| Alinuța00 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mersi foarte mult atat pentru raspuns cât și pentru timpul dedicat acestuia ♡

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alinuța00):

Sanatate multa!

| Alinuța00 a răspuns (pentru Violleta2022):

Putem să vorbim în privat? După scoala daca nu te deranjează.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alinuța00):

Imi pare rau Irina, scrie-mi si iti voi raspunde, ca eu sunt in emisefra sudica cu 9 ore inaintea Romaniei (acum este aproape 5 dupa amiaza la mine), iar dupa scoala la tine, este deja miezul noptii la mine.
Scrie-mi in privat la mesaje si-ti voi raspunde.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu a fost ejaculare, nu sunt sanse sa ramai.

| helpforyou a răspuns:

"si am uitat sa mentionez ca contactul a durat maxim 2 minute fara ejaculare,"

Fara sperma in vagin nici o sansa.