| Paul_Ciobanu_1996 a întrebat:

M-am trezit dimineata cu o durere de spate si blocaj in zona toracica.
Ce e ciudat e ca am simtit o mica "pocnitura" in coloana.
Acum la miscari bruste simt o durere ascutita in spate ca un "cutit" si nu pot intoarce capul complet.
Ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ai făcut o mișcare greșită, durere pe care o poți resimte și până la 2-3 săptămâni. Să îți faca cineva seara de seara masaj in locul afectat cu o cremă pentru articulații.
La orice se întâmplă asta și nu trebuie sa ne îngrijorăm.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai 60 de ani sau peste, e perfect firesc

| Username272 a răspuns:

Ai dormit într-o anumită poziție incomodă, iar coloana a rămas asa, si cand te-ai trezit cum te-ai mușcat brusc a trosnit si s-a aranjat la loc, acum o sa ai un mic disconfort 2 3 zile dupa o sa fie bine, stai linistit