| felinas a întrebat:

M-am trezit dimineata cu o durere insuportabila in partea dreapta jos, iar durerea se manifesta si in spate dreapta jos, apoi se lasa pe picior. Daca vreau sa stau culcata pe spate sau ghemuita nu pot de durere. Ce poate fi? Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate fi o colica renala dreapta, o anexita dreapta, apendicita. Ar fi bine sa mergi la medic in timpul cel mai scurt posibil.http://www.i-medic.ro/boli/colica-renala

| fabiola a răspuns:

Poate fi apendicita acuta, dar fara analize, noi doar presupunem! Concluzia o stii deja!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Care mai sunt simptomele tale? doar durere si atat? detaliaza ca sunt o multime de boli care pot da dureri in dreapta jos.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Du-te la medicul de familie si vezi ce iti spune,sau daca nu, du-te in urgenta ca o sa te examineze cei de acolo. Nu mai sta, mai bine pentru sanatatea ta. Sanatate multa!

| trăncănici a răspuns:

Mai dă detalii, ai greţuri? În orice caz, nu trebuie trecut cu vederea! Fuguţa la spital!

| trăncănici a răspuns:

Dacă ţi-e frică să te duci pe picioare la spital, cheamă SMURD-ul! Mai ştii, poate-l nimereşti pe "GUZGANUL92" în gardă! Şi dacă eşti fată, o să-i fie şi lui cu noroc să se-nsoare!

| guzanu92 a răspuns:

Sunt un paramedic pe salvare. E ok ca nu te doare pe partea stanga a corpului. Iti sfatuiesc totusi sa te duci la spital. Cat de repede! Nu vreau sa te perii inutil dar e mai bine daca se uita un doctor la tine...

| Mimino a răspuns:

Poate fi vorba de un apendice inflamat, de o anexita, ceva probleme cu ovarul drept sau poate un colecist cu probleme si lista poate continua. Doar un medic iti poate da raspunsul corect in urma consultului, asa ca, fuga la doctor si nu mai cauta raspusuri la problemele de sanatate altundeva decat la medic. Pe net, aici sau in alta poti primi sugestii, dar nu rezolvari sigure, concrete. Ai grija de tine, multa sanatate! happy

| janynefeaver a răspuns:

O vizita cat mai rapida la un doctor iti va fi de mare folos. Asta este singura solutie

| felinas explică:

Nu am greturi sau altceva decat durerea asta din dreapta jos care se lasa pe picior si nu pot sta nici jos trebuie sa stau mai mult ridicata