| OSLOMELBOURNE a întrebat:

M-am trezit ieri cu o durere groaznica de ureche pe care o mai simt și acum. Dar nu e continua. Ma doare înăuntru. De la ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Crezi ca se pot da consultaii pe net? Trebuie sa mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere si gata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Otită, mergi la ORL

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil OTITA!

| helpforyou a răspuns:

Poate fi infecții ale urechii, inflamația sau infecția canalului auditiv, durerea din sinusuri sau dinti, blocajul sau presiunea din ureche, sau traumatismul urechii.

| Fantaspirit a răspuns:

Ai stat în curent? Poate fi de la curent sau o infecție a urechii, daca persista mai multe zile mergi la ORL.

| Adelina4679 a răspuns:

Probabil este de la raceala, ia un paracetamol sa te ajute in ameliorarea dureri. Daca persista mai mult de 4 zile si durerea devine mai accentuata mergi la un consult orl. Sanatate multa