| anonim_4396 a întrebat:

M-am vaccinat in 23 octombrie 2021 dupa doua zile in 25 am luat covid, 3 saptamani izolare, acum dupa o doza pfizer si boala cand mai trebuie sa fac a 2 a doza dupa 180 de zile ca nu mai pricep nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu mai faceti a doua doza ca iti strici imunitatea naturala de la nastere, mai intai sa te faci bine si sa te tratezi acasa cu medicamentele prescrise de medic! Lasa organismul sa raspunda la medicamente si sa lupte spre vindecare! Insanatosire grabnica!

| omuletulofficial a răspuns:

Faci doza 2 dupa ce iti trece, bine ca nu ai avut o forma grava, sanatate multa

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Eu zic sa numai faci a2-a doza daca ai deja covid, este clar ca esti imunizat.