| Megiesan_Alexandru_Crinu_1950 a întrebat:

M-ar interesa cat costa o operatie de amigdale si cat este durata de spitalizare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In caz de operatie de amigdale nu este nevoie de spitalizare, dupa 2-3 ore poti merge acasa, pe picioarele tale.
Costul operatiei depinde de clinica unde se face operatia, respectiv daca ai sau nu asigurare medicala.

| Felys a răspuns:

La spitalul de stat este gratis daca mergi cu trimitere de la medicul de familie iar cat priveste spitalizarea de regula se pleaca in aceeasi zi sau cel mult te tine o seara acolo