| AndreaLee94 a întrebat:

Am o infectie urinara de cateva zile incoace si durerile nu dispar, azi noapte nu am putut dormi din cauza durerilor mari si efectiv nu puteam sa stau intr-o pozitie in pat linistita dim cauza lor. Am luat medicamente de la farmacie, urinal akut si inca ceva ce elimina durerile si disconfortul dar degeaba. Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns prin care sa imi treaca durerile din acea zona, numai spun ca atunci cand urinez e o durere de ma apuca plansul. La doctorul ginecolog am programare de abia peste 5 zile iar eu nu stiu ce sa fac pana atunci. Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ia-ti 3 x 3 picaturi de idei de pe TPU si nu cumva sa mergi la medic! Rabda durerile, pana ce vor fi si complicatii! tongue

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa te consulte si eventual mergi la alt cabinet ginecologic fara trimitere pe bani, ca nu poti sta inca 5 zile cu durerile alea, ce varsta ai? Poate ai piatra la rinichi sau nisip trebuie o ecogafie pelviana sa vada medicul ce anume ai acolo piatră nisip sau infectie, dar cine ti a dat diagnosticul de infectie daca nu ai fost la medic? Nu lua tu tratament asa după ureche sau de pe net, urinal si alte chestii care nu i si fac efectul deoarece nu stii ce ai pana nu mergi la doctor, ce varsta ai, sanatate multa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doamne-ferește, nu sta așa, cu dureri. Mergi la Unitatea de Primiri Urgențe, din cadrul Spitalului Judetean sau a Spitalului Militar și vei fi consultată imediat. Sau, iti faci o programare la o clinică privată și poți avea șansa să fii programată, chiar in ziua in care îi contactezi, dacă sunt locuri (și, de obicei, sunt). Sănătate multă!

| NunuNini a răspuns:

Pana atunci, mergi la urgente.