| mariamiriam78 a întrebat:

Ma adresez fetelor cu sindromul ovarelor polichistice, care au avut o sarcina. E adevărat ca simptomele de sarcina nu sunt la fel de simțite ca in cazul unei fete care nu are probleme astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nicio legatura de cauzalitate intre cele 2 lucruri de
care ai amintit. Adica intre simptome de sarcina (bineinteles cele reale si adevarate) si sindromul SOPC adica asa cunoscuta afectiune a ovarelor chistice/polichistice, boala care afecteaza cele 2 ovare si le inhiba activitatea intratat de mult incat NU mai pot dezvolta, maturiza si elibera ovule viabile la timpul bine stabilit. Sanatate!