| AlexDorinel a întrebat:

Ma afecteaza cu ceva apa de la robinet(bacterii, calcar)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ea este tratată astfel ca să nu te afecteze.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cica este potabila, insa... depinde si de regiune, ar trebui sa te informezi despre zona ta. Dar in general, este potabila. Acum nu pot sa iti zic cat de sanatoasa este daca nu stiu zona unde stai sa caut detalii despre asta, dar de exemplu in zona mea, exista pe un site informatii despre sursa acesteia.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cea mai proasta apa. De cate ori mergeam la Capu-Midia cu soldatii aveau probleme cu stamacul. Oricum cea de la robinet este preferabila celei din fantani. Se filtreaza! Te sfatuiesc sa folosesti doar la fierbere apa de la robinet si sa-ti cumperi apa plata de baut.

| Fatamuntilor a răspuns:

De vreo 40 si ceva de ani, consum doar apa de izvor! care este controlata periodic!
In mod de la robinet ar trebui sa fie potabila dar nu se stie niciodata!
Ar fi doua posibilitati
Montarea unui filtru de apa VxCSCSt5mJZICkaAtluEALw_wcB">https://filtro.ro/......in/sisteme
sunt scumpute, dar cred in timp iti recuperezi investia
Sau varianta mai accesibila o cana filtranta
https://7filtre.ro/......-filtrante