| anonim_4396 a întrebat:

Mă ajută şi pe mine cineva? Vreau să slăbesc dar nu am ambiţie! Vă roooog mult găsiţi-mi o motivaţie, vă roooog! Dau funda!

PS: Îmi puteţi recomanda ce să fac ca să slabesc? Site-uri cu diete, etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă slăbești prea repede, o să îți atârne pielea, ca la babe, că pielea nu se strânge așa repede și vei fi dizgrațioasă, ani de zile!

Deci trebuie slăbit încet și mereu!

Pe lângă exerciții fizice, și mișcare: „ înot, baschet etc.", trebuie să și mănânci alimente cu aport caloric mic, adică verzături, legume, și fructe și sa consumi mai puțin alimente cu aport caloric mare ( unt, untură, slană, carne foarte grasă, nuci etc. ).

| mona a răspuns:

Daca nu ai ambitie dietele nu te vor ajuta cu nimic

| zoeyangel a răspuns:

Se spune ca ciocolata neagra cu 75la sua cacao ajuta atat la memorie cat si la slabit oamenii care mananca ciocolata neagra sunt mult mai suplii de ex mama care mananca nyumai ciocolata neagra amaruie si chiar este fooarte slaba.

Răspuns utilizator avertizat
| justgabriela a răspuns:

Fa un sport! Innotul ar fi minunat, insa daca nu iti permiti poti sa faci handbal,volei, tenis etc etc. Chiar si jogging. In plus, nu stiu cati ani ai, insa nu e bine sa tii diete drastice. Lasa ciocolata chipsurile carnea de porc si toate mancarurile "bune" si axeaza-te pe fructe (grapefruit, portocale, mere), legume si carne de pui, iaurturi fara grasimi si nu mai manca dupa ora 6 seara si vei vedea progrese! Te asigur!

| HVI a răspuns:

Daca nu slabesti o sa devii o balena pe roti, merita sa fii in forma, nu deveni un/o lenesa umblator/oare.