| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare burta langa buric de cateva saptamani.Am luat si antibiotic dar nu mi a trecut.ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Mergi la medic sa evalueze situatia ta concreta. Dureri de burta apar in numeroase situatii, prea numeroase ca sa le insir aici. Abuzul de antibiotice poate fi si el o cauza in sine.

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Antibioticul se da in cazul unei infectii! Durerea de burta, durerea locala -nu arata o infectie! Mergi la medic-poate fi o constipatie, o problema cu ficatul, o apendicita!

| CrazyTeenager a răspuns:

Daca durerea persista de cateva saptamani ar trebui sa apelezi la un ajutor specializat, sfaturile date dupa ureche si medicamentele administrate acasa, pot dauna mai mult.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ar fi INDICAT să mergi la medic, NU să te tratezi aşa "de capul tău" - ai luat antibiotic degeaba!

Sunt mai multe diagnostice posibile dar NU se poate pune unul fără un consult medical.

Mergi la medicul de familie şi, eventual, dacă consideră că este cazul, te va trimite la un control de specialitate.

Toate cele bune.