| Baghiut_Ioan_1973 a întrebat:

Ma doare capul foarte tare atunci cand ma ridic, dar cand ma asez si stau culcat durerea inceteaza. Stie cineva de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, din cauza tensiunii arteriale foarte ridicate sau foarte scazute!
Mergi la medic!
Evita sarea, consumul de alcool, cafeaua si bauturile energizante!

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Este posibil din cauza tensiuni arteriale.
Mănâncă cu puţină sare. Şi ar fi cazul să te duci la doctor pentru un consult medical. Dacă ai un tensiometru prin casă i-aţi tensiunea singur.