| CorynutzaBeibi a întrebat:

Va rog! Help worried
Ma doare in partea dreapta... mama si bunica au zis ca s`ar putea sa fie apendicita straight face
Ieri si alaltaieri m`am culcat cu o durere foarte rea de cap si m`am trezit cu aceeasi durere, insa la cateva minute dupa ce m`am sculat din pat mi-a trecut. La efort, cand ma asez/ma ridic in/din pat ma apasa foarte tare. Cand stau linistita si nu fac efort ma tine o durere, nu prea mare. Ce ar putea fi. apendicita sau un simplu disconfort? worried

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o afecțiune a ovarului, o viitoare menstră.
Un ceai de tei cu mușețel îndulcit cu miere.
Sănătate.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Sunt sanse sa fie apendicita. Mergi la doctor pana nu devine mai grav! Funda?

| FunkyLicious a răspuns:

Sau poate nu e apendicita, mi s. a intamplat la fel si mie dureri si toate simptomene unei apendicite, toti imi ziceau ca este apendicitza dar dar cand m-am dus la un ecograf, nu s. a aratat a fi apendicita apoi, cineva m. a sfatuit sa merg si la ginecolog ca s.ar putea sa fie dn cauza menstruatziei. Chiar asa a fost, apoi mi. a dat niste pastile si mi. a trecut.

| CorynutzaBeibi explică:

Ieri si alaltaieri m`am culcat cu o durere foarte rea de cap* scuze

| Roxaaa0001 a răspuns:

Si pe mine m-a durut intr-o seara foarte tare si m-am dus cu salvarea la spital si doctorii au zis ca daca mai stateam mult se spargea in minestraight face. Si m-am operat. Da cate odata si acum ma mai doare.Eu te sfatuiesc, daca te mai doare sa te duci la spitalstraight face