| verosimilian a întrebat:

Ma doare capul si am ameteli. Ce sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ia o recomandare medicala, o reteta, o trimitere la un specialist!
Poati avea nevoie de ochelari, poate fi doar oboseala, poate fi anemie..., poate esti stresat...
Doar analizele iti pot spune ce ai!

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, singurul in masura care poate sa-ti spuna ce ai si sa-ti recomande ceva este medicul specialist, nu ezita sa mergi sa faci un control iar apoi vei sti exact ceea ce ttatament trebuie sa urmezi, nu poti lua asa orice.Succes.

cristian
| cristian a răspuns:

Poate ai anemie si nu stii.
Medicii de familie nu trebuie sa manance si ei o paine.De ce nu mergi la o consultatie ca nu te mananca.Sau esti rusinos.

| nicky a răspuns:

Trebuie sa mergi la un neurolog si eventual la un oftalmolog, cauzele pot fi multe asa ca du-te la medicul de familie sa-ti dea bilet de trimitere la specialist. Medicul specialist iti va spune exact ce tratament trebuie sa iei asa ca nu lua dupa ureche. Poate fi vorba si de teniune. Sanatate.

| bunica a răspuns:

Spondiloza mama draga ea face asfel de ravagii.eu de, doua saptamani ma chinui cu asa ceva si-i spondiloza.

| Lory_2572 a răspuns:

Fa-ti neaparat o radiografie la coloana cervicala. s-ar putea sa ti se traga de aici, o spun din experienta. Daca ai vreo spondiloza cervicala sau iti cresc asa zisele ciocuri pe coloana, acestea provoaca ameteli, dureri de cap, dificultati in concentrare...deoarece creierul nu se mai oxigeneaza corect.