| teiuby0 a întrebat:

Daca ma doare capul si am ameteli e posibil sa am tensiunea marita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...e posibil!
dar cel mai probabil este de la oboseala ...sau lipsa de calciu si magneziu!

| ioana1704 a răspuns:

Poti sa ai tensiune marita - care se poate verifica sau poti avea sinuzita

| Cornelcmn8 a răspuns:

Da, sau daca esti putin plinuta e si din cauza asta, sau e lipsa de calciu.

| Diaste a răspuns:

Nu sunt specialista in domeniu dar ametelile si durerile de cap pot fi atat de la tensiune marita cat si de la tensiune prea mica. In general ameteala si durerile de cap sunt provocate de stres, oboseala, surmenaj, alimentatie gresita, dar totusi e bine ca in cazul acesta sa iti faci un control medical si eventual sa te odihnesti.