| mgtow a întrebat:

Ma doare centrul pieptului si in parti se mai duce in stanga sau dreapta, coboara jos cand stau in pat, gatul la fel si cand fac miscare sau pe bicicleta putin mai tare si se complimenteaza cu dureri musculare constante au devenit mai severe acum fata de cum erau ininte ca nu prea le simteam. Am putere in mine nu obosesc deloc dar nu cumva sa fie HIV? Durerea de piept si gat e intermitenta dispare si revine. Daca nu am HIV ce ar putea fi oare? Astept analizele de la spital pe 17 ianuarie dar pana atunci vreau un sfat pe aici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
HIV? Poate ai o răceală, ceva.
Mergi la medic... și folosește prezervativul!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Acestea par simptomele unui defect al sistemului osos, in special al coloanei. Nu stiu ce analize ai facut, dar probabil ar fi bine sa mergi si la ortopedie, sa vada acolo daca nu ai scolioza sau alta afectiune.
Poate fi si o afectiune a nervilor, numita in general nevralgie, dar care poate sa aiba o sumedenie de cauze.

| mgtow explică (pentru Zenithf):

Analize de urina, sange si electrocardiograma la plamani, vad ei ce o fi macar pot sta linistit ca nu e grava situatia.

| Zenithf a răspuns (pentru mgtow):

Daca ai o nevralgie cauzata de o infectie, analiza de sange va determina asta, dar daca durerile sunt cauzate de o defectiune a sistemului osos, asta nu se poate determina prin analizele astea. De asta am zis ca ar fi bine sa mergi si la ortopedie.

| Zenithf a răspuns:

Cum te mai simti, au trecut durerile, ai aflat de la ce au fost?

| mgtow explică (pentru Zenithf):

Continua la fel ca inainte, merg in toamna la medic.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
poate esti epuizat/poate ai racit/fara rezultatul analizelor, nimeni nu isi poate da cu parerea.iar daca pedalezi mult, e posibil sa fi tras curent..de ce te-ai dus cu gandul la HIV? ai fost mai putin cuminte nefolosind protectie necesara?
hmm rau din partea ta..mai ales ca BTS-urile sunt periculoase si pandesc la tot coltu.
O zi buna si multa sanatatehappy

| mgtow explică (pentru caramela):

A fost protejat dar odata s-a rupt si de aia tot ma trage gandu acolo.

| piSsuletZ a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar exact durerile astea le-a avut un var de al meu acum doua saptamani cand a facut infarct.Deci nu e de gluma... oricum vei vedea ce iti vor spune la electrocardiograma.Succes.

| mgtow explică (pentru piSsuletZ):

Ce o fi o fi acum - ce habituri avea bautura, manca mult dulce sau fuma des?

| GerontofilulCel a răspuns:

Nu sunt simptome de HIV. Lipsa de calciu / magneziu poate fi un motiv. Pana una alta ia niste medicamente antiimflamatoare (Diclofenac, Flamexin...)