| akku a întrebat:

Ma doare cumplit capatul coloanei vertebrale. Nu am cazut, ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Capatul-baza sau capatul de la ceafa? Daca e de la baza, poate fi de la un exces ponderal, lipsa de sport etc. Daca e la ceafa, poate ai dormit stramb, ai stat incordat la birou sau cu capul plecat pe spate (de exemplu, te-ai uitat la stele).

| cotzobel a răspuns:

Probabil ca ai dormit rau...eu te sfatuiesc sa iti faci o radiografie asa vei stii sigur ce ai..multa sanatate

| loredanarotariu a răspuns:

Cred ca stii deja ca cel mai bine ar fi sa consulti medicul tau de familie in prima faza iar mai apoi un specialist.
Daca durerea este in capatul de sus poate fi o afectiune a coloanei cervicale. Daca e in capatul de jos poate fi chiar si de la rinichi. Consulta un medic.